FAQ
Pronájem lidí > Naše akce > Happening za lepší bydlení

Happening za lepší bydlení

  • Datum konání: 12.12.2011
  • Výchozí situace:

    Společnost IKEA pořádá v České republice setkání managementu s vedením svých obchodních domů. Jako oživení a optimistické zakončení celého setkání se české zastoupení společnosti rozhodlo předat neotřelou formou „Petici za hezčí bydlení“, která má motivovat účastníky do další činnosti.

  • Cíl komunikace:

    Ozvláštnit setkání managementu společnosti IKEA s vedením obchodních domů. Prezentovat prostřednictvím demonstrantů poslání tím, že vstoupí do programu prezentace a předají přednášejícímu petici.  

  • Cílová skupina:

    Účastníci semináře z řad evropského managementu společnosti IKEA (cca 50 účastníků).

Naše řešení

Koncept je postaven na pozitivním vyznění celé akce, a proto je realizován jako „Happening za hezčí bydlení“. Pro účel akce jsou připraveny tematické dvoujazyčná mávátka a vodící transparent s hesly požadavků účastníků. Např. „Už žádné strakaté pohovky.“, „Zasloužíme si hezčí bydlení“… Celého happeningu se účastní více než 60 lidí od 23 do 65 let. Každý účastník je vybaven mávátkem nebo „rušidlem“ v podobě vuvuzel, píšťalky, aj. Protože se akce koná ve večerních hodinách, tak pochod lemují lidé se svítilnami a lampiony. Po krátkém pochodu v ulicích doráží dav před kongresovou místnost, kde si za veselého skandování a pískání „vynutí“ vpuštění zástupců petičního výboru. Ti poté překvapeným přítomným přednáší petici. Petice i s podpisy signatářů je předána přednášejícímu společně s přáním dalších úspěchů společnosti.

Výsledek kampaně

Akce vyvolává překvapivé a pobavené tváře účastníků setkání, kteří dlouho netuší, zda jde o spontánní nebo připravený happening. Také samotní lidé z davu se při realizaci baví, což přispívá k pozitivnímu vyznění celé akce. Výstupem klientovi je profesionální klip z akce pro interní účely společnosti.

Fotografie z akce

Další vybrané reference