FAQ
Pronájem lidí > Naše akce > 50 odstínů šedi

50 odstínů šedi

  • Datum konání: 25.10.2012
  • Výchozí situace:

    Začátkem října vychází v nakladatelství XYZ erotický román Padesát odstínů šedi. Jeden z nejprodávanějších titulů současnosti.  Při příležitosti uvedení této knihy na český trh je třeba připravit upoutávku, která zaujme širší veřejnost.

  • Cíl komunikace:

    Hlavním komunikačním cílem bylo vyvolat zájem o titul netradičním a mírně provokativním řešením, které reflektuje obsah knihy. Dalším cílem je vytvoření promovidea s potenciálem virálního šíření na sociálních sítích.

  • Cílová skupina:

    Hlavní cílovou skupinou jsou ženy 25 + vyznávající moderní životní styl. Sekundární cílovou skupinou jsou muži – partneři, kteří hledají tip na dárek nejen k Vánocům.

Naše řešení

Hlavním cílem akce bylo upoutat pozornost co nejvíce lidí, proto se uskutečnila v centru Prahy. Byla vybrána 3 cílová místa v okolí Václavského náměstí, kde stály recitátorky a zároveň se v jejich blízkosti pohybují netradiční páry muž a žena. Role recitátorky je inspirována populárními „speaker´s corner“. Recitátorka stojí na vyvýšených schůdcích a nahlas předčítá z knihy Padesát odstínů šedi tak, aby poutala pozornost kolemjdoucích. Ti se zastavují, zaposlouchají a připojují se k četbě. V okolí míst, kde recitátorky stojí, se prochází a zastavují netradiční páry, kde dominantní muž v šedém obleku a kravatě vede na vodítku submisivní ženu, která má na očích škrabošku, oblečené triko s názvem knihy a především knihu, kterou si průběžně pročítá. Tyto páry nejen poutají značnou pozornost, ale také navozují atmosféru knihy, protože představují hlavní hrdiny tohoto erotického románu. 

Výsledek kampaně

Celkově byla akce okolím přijata pozitivně a s humorem. Netradiční páry i recitátorky na sebe dostatečně poutaly pozornost. Lidé se aktivně zajímali o knihu samotnou nebo se dokonce zapojovali i fotografovali. Z akce je připraven minutový spot na promo titulu. Erotický román 50 odstínů šedi v současné době patří k nejprodávanějším knihám v České republice.  

Fotografie z akce

Video z akce

Další vybrané reference